Call of Duty: Modern Warfare 2:n Stimulus Map Packiä on myyty jo 2,5 miljoonaa kappaletta. Toistaiseksi karttapaketti on julkaistu vain Xbox 360:lle, joten myyntiluvut ovat ilmiömäisiä.
Call of Duty -karttapaketit ovat Activisionille isoa bisnestä. Edellisen osan, World at Warin, karttapaketit olivat kaikki miljoonamenestyksiä. Sama linja jatkuu nyt Modern Warfare 2:n kanssa.
Osa pelaajista ovat osoittaneet mieltään Modern Warfare 2:n karttapakettia kohtaan sen korkean hinnan vuoksi. Tähän astiset Call of Duty -karttalaajennukset ovat maksaneet 10 euroa kappale. Stimulus Map Packistä köyhtyy 15 euroa.
Hinta ei kuitenkaan nähtävästi hidasta juurikaan myyntiä.
Modern Warfare 2:n verkkopelin suosio on ollut ilmiömäistä. Infinity Wardin Robert Bowling ilmoitti Twitterissään pelaajien pelanneen Xbox Livessä moninpeliä 1,75 miljardia tuntia eli yli 200 000 vuotta.