Sly Raccoon -sarjan neljäs osa ei tule jäämään vain PlayStation 3 -pelaajien iloksi. Peliä kehittävä Sanzaru Games on varmistanut Thieves in Time -lisänimellä kulkevan tasoloikkaseikkailun rantautuvan myös PlayStation Vitalle.

Järin suuria eroja Vita- sekä PS3-version välillä ei liene kuitenkaan tiedossa. Sanzaru-pomo Glen Egan on toki varmistanut, että taskukonsolilla peli tulee hyödyntämään muun muassa Vitan kosketusominaisuuksia. Tämän lisäksi hän kuitenkin myös varmistaa, että pelin pystyy tallentamaan molemmilla alustoilla pilveen, mikä mahdollistaa seikkailun jatkamisen myös toisella alustalla.

Lisätietoja Vita-versiosta on määrä antaa pian aina julkaisupäivää sekä hintaa myöten. PlayStation 3 -version on määrä saapua kauppoihin vuoden toisen puoliskon aikana.

Linkki traileriin

Lähde: PlayStation Blog

Lisää luettavaa