Tuore jumalpeli-ilmestys Godus on saapunut saataville nyt myös iOS-laitteille. Populouksesta ja Black & Whitesta tunnetun Peter Molyneux’n viimeisin peliteos on pelattavissa mobiililaitteilla ilmaispelinä, johon lisäpuhtia voi hakea mikromaksuilla.
Jo aikaisemmin Godus on ollut saatavilla Windows- ja OS X -koneille, joskin pc:llä peli on edelleenkin keskeneräisessä kuosissa. Kohennuksia peliin onkin määrä saada vielä myös mobiilimuodossakin, joskin näillä näkymin ainakin osa Goduksen sisällöstä tulee jäämään pc-yksinoikeudeksi.
Godus on ollut yksi varhaisimpia Kickstarter-menestyjiä. Peli sai rahoituspalvelun kautta vuonna 2012 noin 500 000 puntaa kehitykseensä, joskaan ei täysin taistelutta. Rahoitus pelille vahvistui aivan sen Kickstarter-kampanjan lopussa.
