Assassin’s Creed Shadows saa huomenna keskiviikkona 25. kesäkuuta seuraavan suurpäivityksensä, joka saapuu ladattavaksi kaikille pelialustoille.
Ubisoftin mukaan päivitysversio 1.0.6 tuo mukanaan uuden tarinallisen tehtäväsarjan, tuoreita hahmoja sekä joukon pelikokemusta hiovia parannuksia.
Shadows saa myös uuden ”painajaismaisen” vaikeusasteen (nightmare difficulty), joka tarjoaa suoritettavaa haasteita kaipaaville pelaajille. Julkaisun yhteydessä jaettu kuva vihjaa myös uudesta liittolaisesta Naoen ja Yasuken rinnalla.
Assassin’s Creed Shadowsin saamat päivitykset ovat osa pelin ensimmäisen vuoden ilmaista sisältösuunnitelmaa. Aikataulun mukaan myös ensimmäinen suuri laajennus Claws of Awaji on kehitteillä, mutta sen julkaisupäivää ei vielä ole vahvistettu.
Lähde: Push Square
Lue myös: Sega jakaa klassikkopeliensä uusintajulkaisuja maksutta – poistuvat pian saatavilta