Tyydyttävä painepesurisimulaattori PowerWash Simulator saa tutut kaverukset matkaansa ensi kuussa. Tänään julkaistussa trailerissa vahvistetaan Wallace & Gromit -lisäosan ilmestyvän 4. maaliskuuta 2025.
Lisäosan yksityiskohdista ei ole paljastettu tarkempia tietoja, mutta Power Wash Simulatorin kehittänyt Futurlab lupaa sen tuovan peliin siivottavaksi ”valloittavia brittiläisiä lähiöitä” ja ”juustoisia taivaankappaleita”.
Lue myös: Pokémon käy yhteistyöhön Wallace & Gromitin luoneen studion kanssa
Yhteistyö vahvistettiin alun perin tammikuussa, jolloin Netflixissä julkaistiin myös Aardman-vaha-animaatiostudion uusin elokuva, Wallace ja Gromit: Vengeance Most Fowl. Lisäosan julkaisutrailerin voit katsoa tästä:
Power Wash Simulator -pelin idea on yksinkertainen: siinä puhdistetaan painepesurilla erilaisia lian peittämiä alueita ja tienataan prosessissa rahaa. Peli on saatavilla PC:lle, Xboxille, PlayStationille ja Switchille ja Meta Quest -VR-laseille.
Lähde: Eurogamer
Kaiken pelaamiseen ja muuhunkin löydät vpd.fi-kaupasta

