Batman: Arkham Origins ei ole jäämässä ilman omaa kausikorttiaan. Warner Bros. julkisti torstaina peliä varten joukon uutta lisäsisältöä, jonka se varmisti kuuluvan osaksi noin 20 euroa kustantavaa sesosinkipassia.
Kausikortin ostajille luvataan kaikkiaan viittä erilaista sisältöpakettia. Näistä kolme tuovat peliin joukon uusia Batman-asusteita, kun taas kaksi muuta tarjoavat myös hieman ihan pelattavaakin. Toisessa niistä valotetaan haasteiden muodossa Bruce Waynen matkaa viittasankariksi ja toisen taas luvataan olevan kokonainen uusi tarinakampanja.
Erikseen ostettuna kausikortin lisäsisällöt tulisivat maksamaan näillä näkymin lähemmäs 30 euroa.
Kauppoihin Batman: Arkham Origins saadaan lokakuun 25. päivä. Siitä on kehitteillä versio niin Xbox 360:lle, PlayStation 3:lle, Wii U:lle kuin myös pc:lle. Puolestaan Vita ja 3DS saavat oman lepakkoseikkailunsa Batman: Arkham Origins Blackgate -pelin muodossa samana päivänä.
Lähde: Warner Bros.