Titanfallin moditukitarve arvioitavaksi julkaisun jälkeen

Titanfallin julkaisussa ei tulla näkemään kehittäjien tarjoamia modityökaluja pc-puolella. Täysin niitä ei myöskään ole kuitenkaan vielä tyrmätty.

5.1.2014 00:15

Respawn Entertainmentin Titanfall-räiskintää pidetään erityisesti eräänä Xbox Onen merkittävimpänä tulevana pelinä, mutta Microsoftin uutuuskonsolin ohella peli nähdään vielä myös Xbox 360:llä ja pc:llä. Windows-puolella peliin ei kannata kuitenkaan odottaa heti erityisominaisuuksia modityökalujen muodossa, Respawn-pomo Vince Zampella on kertonut Twitterissä.

Ainakin toistaiseksi mahdollisuus työkalujen myöhemmälle ilmestymiselle on kuitenkin vielä olemassa. Zampellan mukaan kyseessä on asia, jonka lisäystä Respawnin täytyy arvioida julkaisun jälkeen.

Titanfall nähdään Euroopassa kaikilla kolmella edellä mainitulla alustalla maaliskuun 13. päivä. Robotteja ja lihaa tarjoavan räiskeen julkaisusta vastaa Electronic Arts.

YouTube video

Lähde: Vince Zampella (Twitter)