Zenimax Online Studios on tarjoamassa viisi päivää ylimääräistä peliaikaa The Elder Scrolls Online -pelaajille. Studio pyrkii eleen avulla hyvittämään pelin julkaisuongelmia, joita on ollut aiheuttamassa niin botti-invaasio kuin useat pelin bugitkin.
Ilmaiseen peliaikaan on mahdollista päästä käsiksi, mikäli peliin on tehnyt aktiivisen käyttäjätilin ennen vappuyötä. Pelaajalla on täytynyt olla myös aktivoituna pelin mukana tullut 30 päivän kokeiluaika.
Bugien ja muiden ongelmien korjaus pelissä jatkuu toki kehittäjien toimesta edelleenkin, mutta myös uutta sisältöä siintää horisontissa. Lähiaikoina peliin pitäisi saapua esimerkiksi uusi seikkailualue Craglorn, jota seuraa lähitulevaisuudessa myös esimerkiksi Dark Brotherhood -tehtävät, hevoskilpailut ja uudet luolastot.
Listan luvatusta sisällöstä löytää The Elder Scrolls Onlinen virallisilta kotisivuilta.
