Sateenkaaria ja yksisarvisia Diablo III:n pirteässä salakentässä

Blizzard vitsailee fanien valituksen kustannuksella.

18.5.2012 13:24

Pelaajat ovat löytäneet Diablo III:sta salakentän, josta ei ainakaan väriä puutu. Salapaikassa pelaajia tervehtivät hymyisät pilvet, sateenkaaret ja yksisarviset, kuten oheiselta videolta näkyy.

Blizzard vitsailee salakentällään fanien aikoinaan antamalle palautteelle, jonka mukaan Diablo III olisi ollut liian värikäs. Pirteästä ulkoasusta huolimatta yksisarviset ja kumppanit antavat heikommille hahmoille armotta turpaan.

Kyseessä ei ole ensimmäinen kerta, kun kehittäjät kätkevät vastaavanlaisen yllätyksen peliinsä. Diablo II:ssa pelaajat saattoivat löytää tiensä kirvestä heiluttelevien lehmien hallitsemaan kolkkaan.

Pelistä kiinnostuneiden kannattaa lukea Velho-Valtterin blogahdus pelistä ja jakaa kommenteissa omia kokemuksiaan helvetistä.

YouTube video

Lähde: Eurogamer