Ninjatoimintaa kolmannesta persoonasta tarjoileva hiippailupeli Aragami julkaistaan 4. lokakuuta, peliä kehittävä espanjalaisstudio Lince Works on paljastanut.
Hieman reilut pari vuotta kehitteillä ollut peli on saapumassa sekä PlayStation 4:lle että myös Windows-, Mac- ja Linux-koneille. Pc:llä Aragami näyttää jäävän vain latausmuodossa jaettavaksi nimikkeeksi, kun taas PlayStation 4:llä odotettavissa on ainakin jonkinlainen satsi myös fyysisiä versioita kauppoihin aina kepeää erikoisversiota myöten.
Sankarina Aragamissa nähdään kuolleista herätetty ninja, jonka pitäisi lähteä pelastamaan pulaan ajautunutta prinsessaa. Matkassa ninjaa auttavat tämän erikoiset varjokyvyt, joiden avuin tämä pystyy esimerkiksi teleporttailemaan maailmassa ja vaikuttamaan pelimaailman valoisuuteen.

Lähde: PlayStation Blog