Battlefield 6:n huhutaan saavan merkittävän päivityksen ensi viikolla.
Ensi viikko tuo tullessaan menestyksekkään räiskintäpelin ensimmäisen sisältökauden. Luvassa on lisäksi huhujen mukaan myös kokonaan uusi pelimuoto.
Lue myös: Battlefield 6 on koko sarjan menestyksekkäin julkaisu – myyntiluvut ovat jo Call of Duty -tasolla
Lue myös: Uunituore Battlefield 6 osoittautui jättimenestykseksi – ohitti heti Call of Dutyn ennätyslukemat
EA App -sovelluksen tiedoista on löydetty viitteitä Granite-peitenimeä kantavasta sisältöpäivityksestä, jonka pitäisi ilmestyä samaan aikaan ensimmäisen kauden kanssa. Kyseessä ei kuitenkaan tiettävästi ole osa ensimmäisen kauden paljastettua sisältöä, vaan huhun mukaan Granite olisikin Battlefield 6:n battle royale -pelimuoto.
Battlefield 6:n ensimmäisen kauden on vahvistettu saavan uutta sisältöä kolmessa vaiheessa. 28. lokakuuta alkava ensimmäinen vaihe lisää uuden Blackwell Fields -kartan, pelitilan ja ajoneuvon sekä tukun varusteita. Marraskuun 18. päivä käynnistyvä toinen osa sisältää niin ikään uuden kartan, rajoitetun ajan saatavilla olevan Sabotage-pelitilan, aseita ja uusia ominaisuuksia. 9. syyskuuta taas luvassa on Ice Lock -tapahtuma, jossa taistellaan rajatun ajan tarjolla olevalla kartalla.
Lue myös: Fallout: New Vegas saa komean 15-vuotisjuhlajulkaisun
Lue myös: Fallout 4 julkaistaan uutena versiona – saapuu myös Switch 2:lle
Lähde: VGC