Mobiilirintamalla hyvää menestystä niittäneen Square Enix Montrealin seuraava peli saapuu ensi viikolla. Elokuun 18. päivä pelaamaan päästään tällä kertaa Deus Ex GO -nimistä taskuseikkailua, jonka studio tuo samanaikaisesti sekä Android- että iOS-laitteille.

Deus Ex GO on tyylillisesti hyvin samanlainen peli kuin sitä ennen jo julkaistut Lara Croft GO ja Hitman GO. Ytimeltään kyseessä on siis vuoropohjaisuuteen ja pulmien ratkontaan painottuva peli, jota on muovattu tukemaan Deus Ex -sarjan futuristista hiippailutoimintaa.

Aiempien Square Enixin GO-pelien tapaan myös Deus Ex GO maksanee noin viitisen euroa.

Seuraava Deus Ex -sarjan pääosakin on sopivasti pian kaupoissa. Xbox Onelle, PlayStation 4:lle ja pc:lle saapuva Deus Ex: Mankind Divided julkaistaan nimittäin 23. elokuuta.

YouTube video

Lähde: Square Enix Montreal (Twitter)