Battlefield 4: Second Assault muistelee menneitä kuun lopulla

Battlefield 4:n Second Assault jättää jälkeensä pian yksinoikeussuhteensa Xbox Oneen ja saapuu kaikille muillekin alustoille.

13.2.2014 17:58

Alkujaan Xbox Onelle yksinoikeudella julkaistu Battlefield 4:n karttapaketti Second Assault on tekemässä nyt myös tuloaan muille alustoille. Kamppailtuaan viimeiset viikot lähinnä teknisten ongelmien kanssa, ovat DICE ja Electronic Arts valmiita tuomaan uutta pelattavaa Battlefield 4 Premium -jäsenille 18. helmikuuta.

Tai ehkä ”uusi” on vähän väärä sana kuvailemaan tulossa olevaa sisältöä. Second Assaultin tarjonta koostuu nimittäin kartoista Operation Metro, Caspian Border, Gulf of Oman ja Operation Firestorm, jotka viimeksi on nähty Battlefield 3:ssa.

Kaikkien Battlefield 4 -pelaajien ostettavaksi Second Assault saapuu maaliskuun 4. päivä.

Maaliskuun lopulla Battlefield 4:n on myös tarkoitus saada jo kolmannen karttapakettinsa. Naval Strike -niminen kokonaisuus tarjoaa kokeiltavaksi muun muassa uusia aseita ja ajoneuvoja sekä uusia vesisotaan vahvemmin nojaavia karttoja.

YouTube video

Lähde: Battlefield Blog