Ajopeleistä tunnetun italialaisstudio Milestonen animehenkinen Screamer -kaahailu on saanut uuden trailerin.
Trailerilla nähdään vihjeitä taustatarinasta sekä kisailua futuristisissa kaupunkimaisemissa kirkkaiden neonvalojen hohteessa. Myöskään osumilta kilpakumppaneiden kanssa ei vältytä.
– Pelin sydän ja sielu ovat 80- ja 90-lukujen anime- ja manga-vaikutteissa tarinankerronnassa ja visuaalisessa ilmeessä. Peli on toteutettu yhteistyössä alan huipputekijöiden kanssa. Esimerkiksi pelin välianimaatiot on tehty yhdessä Polygon Picturesin johdolla. Kyseessä on yksi Japanin vanhimmista ja arvostetuimmista animaatiostudioista. Lisäksi mukana on tunnettu amerikkalaisnäyttelijä Troy Baker, joka on yksi pelialan tunnistettavimmista äänistä, ajopelin kuvauksessa kerrotaan.
PS2-ajan Auto Modellistan mieleen tuova hurjastelu julkaistaan PS5:lle, Xbox Series X/S:lle ja PC:lle vuoden 2026 aikana. Pääset katsomaan Screamerin piirrosanimaatiomaista cel-shading-tyyliä huokuvan uutuustrailerin alta.
Lähde: Push Square
Lue myös: Yllätyspäivitys tulossa – Cyberpunk 2077 saa lisää pelattavaa
