Fallout 4:n odotettu suurmodi Fallout: London on viimein ilmestymässä.

Vuosien ajan työstetyn Fallout: Londonin piti ilmestyä jo keväällä, mutta sen julkaisu viivästyi keväällä Bethesdan julkaiseman ison Fallout 4 -päivityksen vuoksi. Modin on kuitenkin vahvistettu aiemmin tässä kuussa saapuvan lähiaikoina pelaajien käsiin, ja nyt julkaisu näyttäisi olevan enää päivän päässä.

Fallout: Londonin julkaisuajankohtaa ei ole vahvistettu virallisesti, mutta modia kehittävä Team FOLON on tämän viikon mittaan julkaissut useampiakin viitteitä lähestyvästä julkaisusta. Viimeisin viittaus modin ilmestymiseen paljastettiin aiemmin tänään Team FOLONin ajastettua modin julkaisutrailerin YouTubessa. Traileri tulee katsottavaksi tänään klo 16 Suomen aikaa.

YouTube video

Modin jakelu tapahtuu nähtävästi huomisesta alkaen GOG-kauppapaikalla. Fallout: London onkin jo saanut oman GOG-sivunsa, josta modin voi käydä lataamassa itselleen julkaisun myötä.

Lähde: Team FOLON