Diablo III:n yömyynnissä tarjolla kilpailuja ja fanipaketteja

Diablo III:n yömyyntitapahtumassa kilpaillaan tietovisassa ja parhaasta asusta. Cosplayaamalla jono ohi.

14.5.2012 06:32

10 vuoden odotus on ohi ja tiistaina 15.5. julkaistaan vihdoinkin Blizzard Entertainmentin odotettu Diablo III -pc-peli.

Innokkaimmilla faneilla on mahdollisuus ostaa peli heti maanantain ja tiistain välisenä yönä klo 00:01 alkaen Kampin Anttilasta.

Tapahtumapaikalla on myös oheisohjelmaa, joka alkaa jo klo 21:00. Eläytyminen taivaan ja helvetin väliseen taisteluun kannattaa, sillä Diablo-teeman mukaisesti pukeutuneet asiakkaat pääsevät vuoronumerolla jonon ohi. Paras asukokonaisuus palkitaan vieläpä 100 euron lahjakortilla Anttilaan.

Tilaisuudessa on myös mahdollisuus mitellä Diablo-aiheisissa tietokilpailuissa puolen tunnin välein klo. 21:30 alkaen.

100 ensimmäistä pelin ostajaa saavat kaupan päälle fanipaketin, mikä sisältää Diablo III– t-paidan ja julisteen sekä Battle.net autentikaattorin.

Diablo III:n perusversion lisäksi myynnissä on 50 kappaleen erä huippusuosittua Diablo III Collector’s Edition –versiota.

Lähde: 3HD